Reklamy sem
Žádost o spřátelení tady
Hraničářův učeň-komentářová povídka tady
VÝSLEDKY TŘÍDĚNÍ SB-tady
Právě probíhá rekonstrukce!

TENTO BLOG SE BUDE RUŠIT! MŮJ NOVÝ BLOG JE WWW.VICTORIAS-STORIES.BLOG.CZ - BUDU RÁDA, KDYŽ KE MNĚ ZAVÍTÁTE :-).

Květen 2010

Další oblíbené

25. května 2010 v 13:59 | Bella |  Hudba, videa


Popis-Pár postav z HP

23. května 2010 v 15:01 | Bella |  Harry Potter
Celé jméno: Harry James Potter
Bradavická kolej: Nebelvír
Koště: Kulový blesk
Zvíře: Sněžná sova Hedvika
Zvláštnost: má nadání na průšvihy

Popis: Harry má zelené oči po matce, ale jinak se prakticky podobá svému otci. Má hubenou postavu, rovný nos, černé rozčepýřené vlasy a vyčnívající kolena. Ve škole je průměrný, kromě obrany proti černé magii, ve které je vždycky nejlepší. Jeho nejoblíbenějším sportem je famfrpál a hraje taky za Bradavičkou kolej, ve které je chytač. Často se dostává do potíží, ale vždycky se mu podaří se z nich vykroutit. Jeho nejlepší přátelé jsou Hermiona Grangerová a Ron Weasley. Později si vezme Ginny Weasleyovou. Budou mít spolu tři děti.

Celé jméno: Hermiona Jane Grangerová
Bradavická kolej: Nebelvír
Zvíře: kocour Křivonožka
Zvláštnost: je vždycky ve všem nejlepší

Popis: Hermiona má hnědé rozježené vlasy a hnědé oči. Postavu má štíhlou, ale nesportuje. Nejraději ze všeho čte a tráví čas učením. Vždycky každému ve všem poradí, tedy kromě famfrpálu, kterému moc nerozumí. Je nejlepší studentka z nebelvírské koleje. Jejími nejlepšími přáteli jsou Ron Weasley a Harry Potter, ale taky má sesterský vztah s Ginny Weasleyovou. Rona si později vezme. Bude s ním mít dvě děti.

Celé jméno: Ronald Weasley
Přezdívka: Ron
Bradavická kolej: Nebelvír
Koště: Zameták
Zvíře: Sova Papuštík
Zvláštnost: Nikdy nebyl moc oblíbený, ale je věrný kamarád

Popis: Ron má vytáhlou hubenou postavu. Má modré oči, zrzavé vlasy a spoustu pih. Ve škole je průměrný, ale hraje za Bradavickou kolej famfrpál na postu brankáře. Ve škole nikdy nebyl moc oblíbený ani moc slavný. Přesto má hodně přátel. Jeho rodina je celkem chudá, a tak má Ron všechno z druhé ruky. Přátelství s Ronem a Hermionou to ale neovlivní. Později si Hermionu vezme.

Celé jméno: Nymfadora Tonksová
Přezdívka: Tonksová nebo jenom Dora
Bradavická kolej: Nebelvír
Zaměstnání: bystozorka
Koště: Kometa Dva šedesát
Zvláštnost: Je metamorfomág (to znamená, že dokáže podle libosti měnit svůj vzhled)

Popis: Tonksová má krátké ježaté vlasy, většinou v křiklavě růžovém odstínu a jiskřivé oči. Je veselá a dobrosrdečná. Často je ale velmi neohrabaná, takže když převrhne třeba židli, nikomu to už ani nepřijde. Má téměř sesterský vztah s Ginny Weasleyovou. Je známá tím, že je bystrozorka a členka Fénixova řádu. Zamiluje se do Remuse Lupina, kterého si později vezme. Budou mít spolu jednoho syna Teda. Bohužel ji pak v bitvě o Bradavice zabije její vlastní teta Belatrix Leastrengová.
Celé jméno: Remus John Lupin
Bradavická kolej: Nebelvír
Zaměstnání: nemá žádné, ale jednu dobu učil v Bradavicích obranu proti černé magii
Zvláštnost: Je vlkodlak

Popis: Lupin má vysokou hubenou postavu. Vlasy má trochu šedivé, přestože je poměrně mladý. Má nezdravě bledou pleť a jizvy po obličeji. Je známí tím, že je člen Fénixova řádu a je jedním z pobertů(tj. že ve škole byl jeden ze čtyř kamarádů, kteří nakreslili Pobertův plánek). Zaměstnání není schopen najít, protože je vlkodlak. Má hodně blízký vztah k Harrymu. Vezme si Nymfadoru Tonksovou, se kterou má syna Teda. Je zabit v bitvě o Bradavice Antonínem Dolohovem.

Celé jméno: Sirius Black
Bradavická kolej:Nebelvír
Zaměstnání: nemá žádné, protože 12 let strávil v kouzelnickém vězení(neprávem) a potom se musel schovávat.
Zvláštnost: nenáviděl svoji rodinu, která upřednostňovala jen čistou kouzelnickou krev

Popis: Sirius je vysoký černovlasý kouzelník. Jeho nejlepší přítel byl James Potter a má velmi blízký vztah ke svému kmotřenci Harrymu. Část života strávil v Azkabanu, ale později utekl a schovával se. Je členem Fénixova řádu. Zajímavostí je, že nesnáší Severuse Snapea. Na ministerstvu kouzel zemřel rukou jeho sestřenice Belatrix Lestrangeové, když šel zachránit Harryho.

Lupin a Tonksová-Na věky šťastni?

21. května 2010 v 20:24 | Bella |  Na Harryho Pottera
Takže tahle povídka je o Lupinovi a Tonksové. Navazuje to na část, kde se Lupin dozvěděl, že Tonksová čeká dítě. Přeju příjemné čtení.

Remus Lupin se zamyšleně procházel a přemýšlel nad tím, co mu bylo asi před hodinou řečeno. Dozvěděl se, že jeho žena Nymfadora čeká dítě. Nejdřív nevěděl co říct, ale pak řekl, že si to musí promyslet. Ze všeho nejdřív litoval, že se to stalo. Určitě bude jako já vlkodlak, řekl si. Neměl si Tonksovou vzít. Nejdřív ji uvrhl do nebezpečí tím manželstvím, ale teď i to dítě. Prostě teď všeho lituje. Sice ji miluje a nechce jí ublížit, ale právě proto bude muset odejít. Navíc, jaké dítě by chtělo mít otce jako je on? Byl si jistý, že takhle to bude nejlepší.
Nejhorší na tom je, že Tonksová se na to malé těší a jeho miluje. V duchu viděl její bolestný výraz, ale pak ho zahnal a šel jí to tedy říct. Tonksová mezitím netrpělivě očekávala svého manžela. Nechápala proč nemá radost a doufala, že změní názor. Nečekala že někdy otěhotní. Jenže když se to stalo, nedokázala skrýt svou radost. V duchu viděla šťastnou rodinku, přestože byl Remus vlkodlak. Byla si ale jistá, že to dítě bude normální. Najednou uslyšela venkovní dveře, jak někdo vchází dovnitř. Srdce jí hlasitě bušilo, ale snažila se uklidnit, protože to pro dítě není dobré. Byla těhotná už čtyři měsíce. Snažila se najít odvahu mu to říct, ale našla ji až teď.
Lupin ji uviděl, jak sedí v křesle u krbu a vlasy se jí třpytí ve fialovém odstínu. Smutně se usmál a začal. "Doro, musím ti něco říct." Nymfadora se zarazila z tónu Remusova hlasu. "Víš přemýšlel jsem a dospěl jsem k závěru, že musím odejít."řekl. "Jak odejít? Ty už mě nechceš že ne? Už mě nemiluješ."Zadržela slzy, které se jí draly do očí. "Tak to není, ale je to pro tebe bezpečnější. Už tak jsem ti ublížil dost. Tady u matky budeš v bezpečí. Zapomeň na mě."řekl s lítostí. "Ale…pokusila se říct. "Už musím jít. A prosím tě nehledej mě." Vzápětí vyšel ven a tam se přemístil do Doupěte. Asi měsíc poté, co Lupin odešel se Tonksová pořád snažila s tím vyrovnat. Nevěděla o něm vůbec nic. Nikdo jí nic neřekl. Dítěti se zatím dařilo dobře, ale Tonksová byla čím dál slabší, protože neměla chuť k jídlu a měla pořád zlé sny. Rozhodla se tedy, že si něco přečte. Třeba ji to rozptýlí. Šla dolů do přízemí ze schodů, ale když byla skoro dole, uklouzla jí noha a sjela dolů na zem. Hlavou přitom třískla o kamenné dlážky. Byla v bezvědomí.
Lupin byl taky nešťastný. Tonksová mu chyběla. Chyběly mu její vtipy, její radost, kterou rozdávala všude kolem. A taky její kousky s obličejem, které tak ráda prováděla. Nejvíc ze všeho mu ale chyběl ten kouzelný úsměv, který mu věnovala pokaždé, když ho uviděla. Zajímalo ho, co teď asi dělá. Zvykla si už na život bez něj? On sám většinou trávil čas plnění úkolů pro Fénixův řád. Z přemýšlení ho vytrhl nějaký zvuk. Byl to Kingsley Pastorek. "Mám pro tebe naléhavou zprávu."řekl. "Sám bych ti to neříkal, kdyby to nebylo vážné. Tonksová spadla ze schodů a je zraněná. Nikdo ještě toho moc neví, ale myslel jsem, že by si to chtěl vědět."
Remusovi se rozbušilo srdce. Jestli se jí něco stalo, tak si to nikdy neodpustím. Řekl si. "Díky Kingsley." Ten jen přikývl a vzápětí se přemístil. Lupin se taky přemístil, ale k rodičům Tonkové. Musí ji co nejdřív vidět. Vešel tedy do domu, kde bylo všude ticho. Jen křeslo u krbu nebylo prázdné. Seděla tam ona. Nymfadora. Byla k němu otočená zády a nohu v sádře si natáhla na dřevěnou židli. Najednou se otočila a uviděla ho. Nezmohla se slova. Byla v šoku. Lupin šel k ní, opatrně ji vzal do náruče a beze slova si ji položil na klín. "Přemýšlel jsem, řekl s podivným zaváháním. A dospěl jsem k závěru, že bez tebe a toho malého nedokážu žít." Tonksové stekla po obličeji slza a Lupin ji setřel. "Když mně řekli, že se ti něco stalo, zastavilo se mi srdce. Nemůžu prostě bez tebe žít."zopakoval. Ona se ho jenom pevně chytila kolem krku, jakoby se bála, že každou chvíli může zmizet. "Už mě nikdy neopouštěj."zašeptala. "Nikdy." Sliboval Lupin. "Jak se ti to vlastně stalo?"zeptal se překvapeně. "No znáš to. Šla jsem dolů ze chodů a tak nějak jsem uklouzla a praštila se hlavou o zem." "To jsi celá ty." Zasmál se. "A ta noha?" "No, tu se mi taky nějak podařilo zlomit."odpověděla a začervenala se. On se znovu zasmál, ale v duchu byl šťastný, že ji má zase zpátky u sebe. "A dítě je v pořádku?"zeptal se ještě. "Ano, všechno je jak má být." Nakonec Lupin uchopil její tvář a dlouze ji políbil. Tentokrát spadla slza štěstí jemu.

Citáty

15. května 2010 v 20:12 | Bella |  Citáty, básně
Tak tady jsem vybrala pár hezkých citátů.

O lásce

Říkáš, že miluješ déšť, ale když prší, otvíráš deštník. Říkáš, že miluješ vítr, ale když fouká, zavíráš okenice. A proto se děsím dne, kdy řekneš "Miluji tě".

Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují!!!

Láska je jako dlouhá černá chodba s dveřmi. Jsou dvě věci, které za těmi dveřmi mohou být. Buď ochota a porozumění. Nebo Zklamání a odmítnutí.

Nabídnout člověku přátelství, když chce lásku, je jako darovat chleba žebrákovi, který umírá žízní.

Láska je nejsložitějším problémem života. Jeho nejjednodušším vyřešením je nevěra.

O přátelství

Že neodhalujeme přátelům své srdce až na dno, není proto, že bychom si nebyli jisti jimi, nýbrž sebou.


Kde není rovnosti, přátelství nemá trvání.

Staré boty a staří přátelé jsou nejmilejší.

Nové známé získáváme rádi proto, že nás ještě neznají a budou nás obdivovat víc než ti staří, kteří nás znají příliš.

Na tom, koho máme rádi, nám nevadí i jeho neřesti, zatímco u toho, koho nesnášíme, jsou nám proti srsti i jeho ctnosti.

O životě

Když jsi se narodil(a), tak ty jediný(á) jsi plakal(a) a všichni se smáli. Žij tak, až jednou budeš umírat, aby všichni plakali a ty jsi se smál(a).

Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale chvílemi, které nám vzaly dech.

Život má tendenci se časem ucpat, zejména ten manželský.

Život je neobratně sestavená hostina, při níž se netrpělivě čeká na předkrm, zatím co kolem přešla v tichu hlavní pečeně.

Čára našeho života je tragická a nádherná arabeska, črtaná rydlem duše na skle času.