Reklamy sem
Žádost o spřátelení tady
Hraničářův učeň-komentářová povídka tady
VÝSLEDKY TŘÍDĚNÍ SB-tady
Právě probíhá rekonstrukce!

TENTO BLOG SE BUDE RUŠIT! MŮJ NOVÝ BLOG JE WWW.VICTORIAS-STORIES.BLOG.CZ - BUDU RÁDA, KDYŽ KE MNĚ ZAVÍTÁTE :-).

Červen 2010

Hraničářův učeň

30. června 2010 v 16:57 | Bella |  Hraničářův učeň
Will je sirotek a
vždycky toužil stát se rytířem, ale kvůli malému vzrůstu ho nevezmou na bojovou školu. Místo toho se dostane k tajemnému hraničáři Haltovi, který ho učí, jak se správně stát hraničářem. Willovi nakonec nezbývá, než se smířit s protivným a strašidelným hraničářem. Po velmi brzké domě však Will zjistí, že prošedivělý hraničář není tak špatný jak se zdálo. Vznikne mezi nimi pouto téměř jako mezi otcem a synem. Will se učí zacházet s hraničářskými zbraněmi(luk a šípy, saxonský nůž a malý vrhací nůž) a naváže velmi silný kamarádský vztah s jeho ponym Cukem. Halt však po něm chce, aby se taky učil maskovat(k tomu slouží maskovací pláštěnka), vyznat se v různých stopách a logicky přemýšlet. Když se vydá na cestu s Haltem a Gilanem(jiným hraničářem), aby vystopovali strašné nestvůry, které se snaží najít a zabít krále, zjistí, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné.

Postavy:

Celé jméno: Will(později dostane přímení Dohoda)
Věk: 15
Povolání: Hraničář(ale je teprve učeň)
Jeho mazlíček: Pony Cuk a později i fena Stín
Láska: Allys
Mistr: Halt
Zvláštnost: je téměř mistr ve střílení z luku a jako malý kradl koláče z kuchyně
Popis: Will je malé drobné postavy, ale po tvrdém výcviku má postavu sice malou, ale svalnatou. Je oblečen do šedé košile, zelených kalhot, a když se chce ztratit každému z očí, tak se schová do maskovací šedo-zelené pláštěnky. Na opasku má připnuté pouzdro se dvěma noži a přes ramena má přehozený toulec s šípy. Jeho obličej zdobí drobná ústa a rovný nos. Pod černou čupřinou mu vykukují jenom tmavě hnědé oči plné nadšení, odvahy a nezkrotného čtveráctví. Jeho nejlepší kamarád je Horác a lásku najde u Allys. Je zvídavé povahy a pořád má spoustu otázek.

Celé jméno: Halt(přímení neznámé)
Povolání: Hraničář
Jeho mazlíček: Kůň Aberlard
Láska: Lady Paulina
Jeho učeň: Will, ale předtím to byl Gilan
Zvláštnost: o jeho minulosti se moc neví a rád si z lidí utahuje
Popis: Halt je jako hraničář také malý a nosí stejné oblečení i zbraně jako jeho učeň Will. Vlasy má prošedivělé a špatně ostříhané(zkracuje si je sám). Na bradě má husté strniště. Je odvážný, ale nikdy si moc nepotrpěl na pravidla. Rád si utahuje z lidí, ať už to je kdokoli. Je taky obětavý. Své přátele nikdy nenechá ve štychu. A má velmi silné pouto se svým učněm Willem.


Celé jméno: Gilan
Věk: něco kolem 25
Povolání: Hraničář
Jeho mazlíček: kůň Blaz
Láska: se ještě neví(ale líbí se mu Jenny)
Zvláštnost: je mistr v maskování
Popis: Gilan je na hraničáře neobvykle vysoký, ale to mu nebrání, aby tuto práci vykonával. Má štíhlou postavu a je oblečený stejně jako Halt s Willem. Ovšem kromě luku a nožů nosí u sebe taky meč, ve kterém je dost dobrý. Má pohledný obličej s hnědými vlasy a příjemným úsměvem. Je čestný, zábavný a odvážný.

Celé jméno: Jennifer(ale říkají jí Jenny)
Věk: 15
Povolání: Kuchařka(zatím je jen učeň)
Láska: je zamilovaná do Gilana
Zvláštnost: velmi dobře tancuje a je skvělá kuchařka
Popis: Jenny je malá, a tak trochu baculatá. Ale hezká. Má špinavě blonďaté vlasy a modré oči. Je veselá, usměvavá a lidé se jí rádi svěřují se svým trápením. Je ochotná každému pomoct. Oblečené má dlouhé šaty modré barvy. Ráda vaří a tancuje.

Celé jméno: Allys Mainwaringová
Věk: 15
Povolání: práce v diplomacii(ale je zatím učeň)
Láska: Will
Zvláštnost: nemá ráda výšky a umí přemýšlet
Popis: Allys má vysokou štíhlou postavu a blonďaté vlasy po ramena. Tvář jí zdobí šedé oči a příjemný úsměv. Je tichá, ale zábavná a velmi milá. Obvykle nosí dlouhé bílé šaty. Nedává najevo strach a umí diplomaticky jednat.

Celé jméno: Horác
Věk: 15
Povolání: chodí do bojové školy(později bude rytířem)
Láska: princezna Kasandra
Zvláštnost: Dřív byl dost nafoukaný, ale později se stal z něho dobrý kamarád
Popis: Horác má vysokou svalnatou postavu. Je mistr v šermu s mečem. Má hodně jizev, ale přesto je jeho tvář pohledná. Jeho tvář zdobí hnědé vlasy a modré oči. Je známý tím, že mu to trochu pomaleji myslí, a že se spoléhá hlavně na boj. Je věrný kamarád a má plno odvahy.

O hraničářích:
Hraničáři se vyznačují hlavně drobnou a malou postavou. Není to však nutností. Nosí prosté vlněné oblečení s maskovací pláštěnkou, která je chrání před vetřelci. Jsou mistry ve střelbě z luku a zacházení s noži. Při různých bitvách se spoléhá často právě na hraničáře, neboť umí strategicky přemýšlet, umí rychle jednat a jsou dobrými veliteli. Hraničář vlastní svého koně, který je pro tuto práci speciálně vycvičený. Hraničáři měli za úkol hlavně chránit království před vetřelci. Každý hraničář vlastní stříbrný dubový list na řetízku. To znamená, že jsou členem hraničářského sboru. Hraničářští učni vlastní jenom bronzoví list. Každý rok se pořádá hraničářský sněm, na kterém se předkládají plány a debatuje se o jejich věcech. Ve středověku byly hraničáři nezbytnou součástí království.

Informace:
Kniha hraničářův učeň se zatím skládá ze sedmi dílů a přichází osmý. Každá kniha má zhruba 350 stránek. Děj se rychle čte a je jednoduchý. Takže pokud sháníte něco jednoduchého nebo nevíte co právě číst, tak určitě doporučuju. Podle knižní předlohy se právě natáčí celoroční film. Takže se určitě máme na co těšit.

Darren Shan-film

8. června 2010 v 16:58 | Bella |  Darren Shan
Asi už víte, že se natočil film podle knižní předlohy Darrena Shana. Má název Upírův pomocník a má v něm být údajně děj tří knih. Nedávno jsem ho konečně shlédla na internetu a tak jsem se rozhodla, že ho zhodnotím. Předem upozorňuji, že tam bude hodně kritiky.

Začala bych tím, že mě docela zklamal. Hodně jsem se na něj těšila jako jiní fanoušci Darrena Shana, ale celkový film na mě moc velký dojem neudělal. Děj je hrozně překopaný. Vím že všechno se do filmu prostě vejít nemůže, ale bylo tam opravdu minimum podle knížek. Maximálně trochu odpovídá děj prvního dílu Madame Okty, ale to je tak všechno. Takže všichni kdo film neviděli a myslí si že bude podle knížek budou asi stejně zklamaní. Ani herce nevybrali moc šťastně. Teda kromě představitele pana Hroozleyho, který to zvládl perfektně. Tím ale nechci kritizovat celý film. Celý děj probíhal s humorem, což bych ocenila. Dále se mi líbili efekty, které byly hlavně na konci filmu. Celkový film nepůsobil zas až tak špatně, ale jak jsem řekla, děj se mi moc nelíbil. Ti kdo nečetli knížky budou ale určitě spokojení. Pokud se chcete pobavit, tak určitě tenhle film doporučuji. Můžete ho shlédnout zdarma na této stránce: http://filmy.sleduj.org/?p=9189
Ještě bych vás chtěla poprosit, abyste komentovali jak se vám film líbil pokud jste ho viděli. Ale taky bych ocenila názor i ostatních.